Bölgemizde Kurulması Planlanan Teknoloji Geliştirme Bölgesi İçin Çalıştay Gerçekleştirildi

Bölgemizde Kurulması Planlanan Teknoloji Geliştirme Bölgesi İçin Çalıştay Gerçekleştirildi

Yayınlama Tarihi : 02.02.2023 14:14

Denizli Organize Sanayi Bölgemizde kurulması planlanan Teknoloji Geliştirme Bölgesinin iş modelinin, konseptinin ve hizmetlerinin belirlenmesi amacıyla Bölge Müdürlüğümüz Konferans Salonu’nda çalıştay düzenlendi. Çalıştayda fizibilite çalışmalarının ön araştırma bulguları paylaşılarak katılımcılar ile bulgular üzerine istişarelerde bulunuldu.

Force&Brothers Genel Müdürü Gökhan Dinç ve Süreç Yöneticisi Eda Kahraman Aşırım’ın sunum yaptığı çalıştaya Yönetim Kurulu Başkanımız M. Abdülkadir Uslu, Denizli  Bölge Müdürümüz Ahmet Taş ile ilimizden ve il dışından çok sayıda kurum ve işletme temsilcisi katıldı.

Çalıştayın açış konuşmasında emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür ederek sözlerine başlayan Yönetim Kurulu Başkanımız M. Abdulkadir Uslu, “Denizli’nin mevcut AR-GE, yenilikçilik, girişimcilik kapasitesinin güçlendirilmesi amacıyla Denizli OSB’de kurulması planlanan Teknoloji Geliştirme Bölgesinin ihtiyaçlarını ve konseptini belirlemek için düzenlenen bu çalıştaya katılım gösteren herkese teşekkür ederim. Teknopark yatırımı sürecinde potansiyel teknopark kullanıcılarının görüş, katkı ve önerilerini derinlemesine alabilmek amacıyla hazırlanan bu çalıştayın sürece önemli katkıları olacaktır. Çalıştayda hem farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalarımızın görüş ve önerilerini hem de ilimizdeki ve il dışındaki diğer Teknoloji Geliştirme Bölgelerinin deneyimlerini dinleyerek değerlendirmede bulunacağız. Proje yönetim süreçlerinin yoğun bir şekilde tartışılacağı bu çalıştayda nitelikli çıktıların oluşmasını ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.