DENİZLİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ YÖNETİM KURULU DENİZLİ SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU ÜYELERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

DENİZLİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ YÖNETİM KURULU DENİZLİ SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU ÜYELERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Yayınlama Tarihi : 04.05.2023 16:55

     Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kasapoğlu, Başkan Yardımcısı Mehmet Serter, Sayman Üye Enis Emre Boz, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Fuat Özel, Halil Erdoğan ve Mehmet Sarı; Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkanı M. Abdülkadir Uslu, Denizli OSB Başkan Vekilleri Derya Baltalı, Necip Filiz, Yönetim Kurulu Üyeleri Osman Uğurlu, Cemalcan Sirkeci ve Selim Yaymanoğlu tarafından karşılandı.
Ziyaret kapsamında DOSTEM Mesleki Eğitim Merkezi’nde kursiyerler ile bir araya gelerek kursiyerlerin taleplerini ve memnuniyetlerini dinleyen heyet DOSTEM Mesleki Eğitim Merkezi’nde açılan kurslar ve katılan kursiyer sayısı hakkında bilgi aldılar.
     Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri, DOSTEM Mesleki Eğitim Merkezi’nin ardından DOSTEK Koleji’nde incelemelerde bulunmak üzere DOSTEK Koleji’ni ziyaret etti.
Ziyaretlerin ardından Denizli OSB Toplantı Salonu’nda istişare toplantısı yapan Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu ve Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyeleri; Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu’nca hayata geçirilmesi düşünülen projeler hakkında görüş alışverişinde bulundu.
   2023 yılının son çeyreğinde kurulması planlanan Teknokent projesi ile Model Fabrika Projesi hakkında yapılabilecek işbirlikleri ve bundan sonraki süreçler hakkında istişarelerde bulunuldu.
Denizli Sanayi Odası Başkanı Selim Kasapoğlu; “Denizli Sanayi Odası ve Denizli OSB Yönetim Kurulu işbirliği ile kâr amacı gütmeden Denizlili gençlerimizin önünü açmak için, Denizlimiz için güzel çalışmalarda işbirliği yapmak istiyoruz.” dedi.
    Odağında yalın üretim mentörlüğü ve dijital dönüşüm olan Denizli Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi yani Denizli Model Fabrika ile ortak kullanım tesisleriyle girişimcilerin yükünü hafifletmeye devam etmeyi sürdüreceklerine vurgu yapan Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı M. Abdülkadir Uslu: “İnşallah 2023 yılı sonunda Denizli ve çevre illerden firmalarımız buraya gelerek hizmet almaya başlayacaklar. Model Fabrika, içerisindeki ‘Öğren-Dönüştür’ programlarıyla, firmalarımızın ‘Kendi ürettikleri ürünleri üretirken nasıl yalın üretime geçebilirler, verimliliklerini nasıl artırabilirler, proseslerini daha verimli hale nasıl getirebilirler’ bunu öğrenecekler. Bu firmalarda çok ciddi üretim artışları olduğunu göreceğiz.” dedi. Model Fabrika’nın yanı sıra hayata geçirilmesi planlanan Teknokent Projesi konularında gerçekleştirilecek işbirliklerini de görüştüklerini ve Teknokentin sektörlere büyük etki ve katkı sağlayacağını kaydeden M. Abdülkadir Uslu: “Malumunuz Teknokent yeni fikir ve buluş sahiplerinin başarılı olabilmeleri için büyük ve küçük şirketlerin, yeni girişimcilerin ve akademik personelin iyi tasarlanmış uygun bir çalışma ortamı sunan bir yaşam ve yerleşim yerinde bir araya gelerek üniversite ve sanayi işbirliği sağlayan bir sistem olarak adlandırılmaktadır. Ayrıca teknokent; bilim ve teknoloji alanındaki buluşları ve gelişmeleri girişimciler ve bilim adamları aracılığıyla, sanayi alanına aktarmak için bir araç olarak da tarif edilebilir. Biz de üniversitemizle birlikte yaptığımız bu protokolde bu tanıma en uygun faaliyetleri vücuda getirecek bir teknokenti kurma yönünde önemli adımlar attık. Çalışmalarımız hızla ve başarıyla devam ediyor. Denizli Sanayi Odamız ile yapacağımız ortak projeler sayesinde kazanan Denizlimiz olacak.” dedi.