DENİZLİ OSB DEPREMİN YARALARINI SARIYOR

DENİZLİ OSB DEPREMİN YARALARINI SARIYOR

Yayınlama Tarihi : 08.02.2023 12:38

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu koordinasyonunda Denizli OSB Bölge Müdürlüğü depremin yaralarını sarmak için görevde. Bir yandan depremzedeler için yardım malzemeleri toplanıp bölgeye gönderilirken, bir yandan da Denizli OSB İtfaiye ekipleri bölgedeki arama kurtarma çalışmalarına katılıyor.
Depremin yaşanmasının hemen ardından Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı M. Abdülkadir Uslu yönetiminde hemen deprem bölgesi için çalışmalara başlandı. 

DENİZLİ OSB İTFAİYE PERSONELİ DEPREM BÖLGESİNDE
İlk etapta Denizli OSB İtfaiye Ekipleri bölgeye gönderildi. Ekipte 8 kurtarma görevlisi, iki kurtarma aracı bulunurken, ekipler Hatay’da arama kurtarma çalışmalarına katılarak, bölgedeki ekiplere destek vermeye başladı. Denizli OSB Başkan Vekili Necip Filiz ile birlikte 1 kurtarma aracı ve 4 itfaiye personeli daha ekibe katılıyor.

80 BİN BATTANİYE VE BİRÇOK MALZEME TIRLARLA BÖLGEYE GİTTİ
Denizli Organize Sanayi Bölgesi DOSTEM Mesleki Eğitim Merkezi’nde depremzede ailelere gönderilmek üzere toplanan yardımlar ise deprem bölgesine ulaşmak üzere TIR'larla yola çıkmaya devam ediyor. Şimdiye kadar 80 bin battaniye, gıda kolisi, çocuk bezi, atkı, bere, konserve gibi çeşitli acil ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu yardım tırları depremzedelere ulaşmak üzere yola çıktı.

BAŞKAN USLU “BİZE DÜŞEN GÖNÜL GÖNÜLE VERMEK”
Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkanı M. Abdülkadir Uslu "Türkiyemizin başı sağ olsun. Bu deprem nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Deprem 10 büyük ilde etki gösterdi, maalesef 130 kilometrelik büyük bir alanda etkili oldu. 6 bine yakın ev yıkıldı. Tabii bize düşen Türk halkı olarak el ele, gönül gönüle vermektir." diye konuştu.

YARDIMLAR GİTMEYE DEVAM EDECEK
Bölgeden yoğun şekilde yardım eşyaları getirildiğini de vurgulayan M. Abdülkadir Uslu "Depremzede kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için toplama alanımıza yüzlerce insan malzeme getiriyor. Bir taraftan paketleniyor. Bölge sanayicilerimize, çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Lütfen bu merkezimize yardım göndermeye devam etsinler." ifadelerini kullandı.