Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Bölgemizi ziyaret etti

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Bölgemizi ziyaret etti

07/10/2020

       Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Derya Baltalı, Yönetim Kurulu Üyeleri Osman Uğurlu, Cemalcan Sirkeci, Bölge Müdürü Ahmet Taş tarafından karşılanan Vali Ali Fuat Atik; Bölgemizin genel durumu ve yapılan yatırımlar hakkında bilgi aldı.
       Denizli OSB Toplantı Salonunda yapılan görüşmede; Bölge Müdürlüğümüzce Kovid-19’a karşı alınan tedbirler hakkında bilgi verildi.
Toplantıda; bölgemizde 25.000 civarında istihdam olması nedeniyle PCR testlerinin Pamukkale Üniversitesi OSB Polikliniği’nde yapılabilmesi için gerekli çalışmaların yapılması hususuna değinildi.
       Sayın Valimiz, İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk ve Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Türkçüer ile görüşerek Koronavirüs PCR testlerinin Pamukkale Üniversitesi OSB Polikliniği’nde yapılmasını sağladı.
       Konu ile ilgili açıklama yapan Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Derya Baltalı, “Organize Sanayi Bölgemizde ortalama 25.000 çalışan mevcut. Pozitif çıkan vakalardan sonra büyük bir iş kaybına neden olunmaması için temasta olan çalışanları karantinaya almak yerine test yapıp işe devamlarını sağlamamız gerekir. Bu yüzden PCR testlerinin OSB’de yapılması çalışanlarımız ve sanayicilerimiz açısından çok önemli. Desteklerinden dolayı Sayın Valimize çok teşekkür ederiz.” dedi.