Kazakistan Heyeti Bölge Müdürlüğümüzü ve DOSTEK Kolejini Ziyaret Etti.

Kazakistan Heyeti Bölge Müdürlüğümüzü ve DOSTEK Kolejini Ziyaret Etti.

Yayınlama Tarihi : 25.04.2022 12:31

Kazakistan Çimkent şehrinde Organize Sanayi Bölgesindeki Teknik ve Mesleki Kolej Müdürü ve öğretmenleri Kazakistan Cumhuriyeti Denizli Fahri Konsolosu Okan Oğuz rehberliğinde Bölge Müdürlüğümüzü ve DOSTEK Kolejimizi ziyaret ettiler.
Okul Müdürü Tagayeva Gulmira, Öğretmenleri Ermekbaeva Akzhunis, Valitova Liliya, Turlibekova Asilzat’tan oluşan heyet DOSTEK Koleji’nin derslik ve laboratuvarları ile sosyal tesislerini gezerek incelemelerde bulundular. Sınıflarını ziyaret ettikleri öğrencilerin projelerini yakından incelediler. DOSTEK Kolejini çok beğendiklerini ve örnek alınması gereken bir okul olduğunu ifade eden ziyaretçilere günün anısına hediyeler takdim edildi. 
Batı standartlarını aratmayacak donanıma sahip okulun dersliklerini ve atölyelerini çok beğendiklerini ifade eden Kazakistan Okul Müdürü Tagayeva Gulmira, "Burada her şey öğrenciler için düşünülmüş. Her şey batı standartlarında ve dünyanın gelmiş olduğu gelişmişlik seviyesine uygun olarak kurgulanmış. Öğrencilerinizin bu imkânlara sahip olması gerçekten memnuniyet verici. Güzel bir eğitim sistemi. DOSTEK’in kurucu vizyonunu alkışlıyoruz. Türkiye’deki mesleki ve teknik eğitim veren okullar ve eğitim sistemi hakkında çok güzel şeyler duyduk. Türkiye’nin de tecrübelerinden faydalanmak ve kendi eğitim modelimizi oluşturabilmek için buradayız. Sizlerin tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz.” dedi.