18. MÜSİAD Expo

18. MÜSİAD Expo

Yayınlama Tarihi : 04.09.2020 15:07

       MÜSİAD, yurt içi ve yurt dışında 11.000’i aşan üyesi ile 60.000 işletmeyi temsil eden ve yaklaşık 1.800.000 kişiye istihdam sağlayan, yurtiçinde 89 irtibat noktası bulunan, yurt dışında 95 farklı ülkede toplamda 225 nokta ile hizmet veren, iş insanlarının yaşadıkları sorunları ve bu sorunların çözülmesine ilişkin görüş ve önerilerini başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere tüm paydaşlarına yerinde ileterek ülke menfaatleri adına karşılıklı faydaya dönüştürme gayreti içinde olan, “Yüksek Ahlak Yüksek Teknoloji” parolasıyla durmadan çalışan ve ulusal ve uluslararası “Ticaret Diplomasisi” faaliyetleri yürüten güçlü “Sivil Toplum Kuruluşu”dur.
       “Ekonomide Birleştirici Güç” olma anlayışıyla yola çıkan MÜSİAD, Türkiye'nin "2023 Vizyonu" doğrultusunda, küresel ölçekte meydana gelen siyasi, ekonomik ve teknolojik gelişmelere uyum sağlamak amacıyla üyeleri, partner kuruluşları ve sahip olduğu teşkilatıyla tüm dünya ülkeleri ile ekonomik ilişkilerin geliştirmesinde önemli bir misyon üstlenmektedir. Bu misyona uygun olarak MÜSİAD, farklı ülkelerdeki resmi kurum ve kuruluşlar, sivil toplum örgütleri ve ticaret odalarıyla faaliyetler gerçekleştirmekte, adeta fahri ticaret müşavirlikleri gibi çalışarak Türk İş Dünyasına büyük katkılar sağlamaktadır.
         MÜSİAD, 1993 yılında başladığı ve iki yılda bir düzenlediği MÜSİAD Fuarını 17 kez, 1996 yılında başladığı ve her yıl düzenlediği IBF-Uluslararası İş Forumu’nu ise 22 kez organize etmiştir. Gerçekleştirilen bu kapsamlı faaliyetler neticesinde, Türk işadamlarının yurtdışına açılmasını teşvik ederek, ihracatımızın artırılması, ihraç ürünlerimizin çeşitlendirilmesi ve üye şirketlerin kendilerini geliştirmelerine imkân sağlamıştır.
       Bu minvalde, 18-21 Kasım 2020 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde, 10 Hall ve 100.000 metre kare kapalı alanda düzenlenecek olan dünyanın en büyük genel ticaret fuarlarından biri olan ve Türkiye’ nin ilk “Hibrid Fuarı” olma özelliğine sahip 18. MÜSİAD Expo’yu bilgilerinize sunarız.