Denizli’de İlk 3D Dijital Moda Tasarım Eğitimi DOSTEM’te

Denizli’de İlk 3D Dijital Moda Tasarım Eğitimi DOSTEM’te

Release Date : 18.08.2020 14:09

     Denizli Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri Vakfı DOSTEM Meslek Edindirme ve Eğitim Merkezi İktisadi İşletmesi tarafından Pandemi döneminde sıkça gündeme gelen Dijital İş Akışı kavramı göz önüne alınarak Denizli’de Moda ve Konfeksiyon sektöründe “Dijital İş Akışı ve 3D Tasarım” farkındalığını oluşturmak amacıyla Moda Tasarım Öğretmeni Dr. Derya Tatman koordinatörlüğünde DOSTEM bünyesinde “3D Digital Moda Tasarımı Eğitimi” gerçekleştirildi.
     Türkiye’de tekstil ve hazır giyim firmalarına çok yönlü ürün ve hizmet sunan Polytropon Türkiye’nin desteği ile Denizli OSB’de yer alan firmaların tasarım bölümünde çalışan 22 kişi hizmet içi eğitim almıştır. Sektörde dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen firmaları tarafından yaygın olarak tercih edilen Browzwear firmasının sunduğu Vstitcher yazılımı ile kariyerlerine üç boyutu ekleyerek büyük fark yaratmalarına olanak sağlanmıştır.
     Denizli OSB Bölge Müdürü Ahmet Taş, DOSTEM eğitimlerinin devam edeceğinin altını çizerek, “Dijital dönüşümü gerçekleştirilen tekstil sektöründe, Dijital İş Akışı farkındalıklarını oluşturmak adına düzenlenen bu eğitimler devam edecektir.” dedi.
     3D Digital Moda Tasarımı ile katılımcılar sınırsız tasarımlar ve dijital numune hazırlama konularında eğitim almışlardır. Ücretsiz kullandıkları Vstitcher yazılımını 3 ay işyerlerinde uygulama fırsatı bulmuşlardır.