DENİZLİ OSB’NİN SPONSOR OLDUĞU MEHMET AVCIL TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

DENİZLİ OSB’NİN SPONSOR OLDUĞU MEHMET AVCIL TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

Release Date : 28.01.2020 09:17

Denizli OSB’ye ziyaret gerçekleştiren Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu ve Naim Süleymanoğlu Büyükler Ferdi Türkiye Halter Şampiyonu Mehmet Avcıl’ı Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkanımız M. Abdülkadir Uslu ve Bölge Müdürümüz Ahmet Taş karşıladı. 

Naim Süleymanoğlu Büyükler Ferdi Türkiye Halter Şampiyonası 23-26 Ocak tarihlerinde Manavgat’ta yapıldı. 96 kg’da podyuma çıkan Denizlili sporcu Mehmet Avcıl, koparmada 136kg, silkmede 180 kg, toplamda 316 kg kaldırarak üç ayrı kategoride Gençler Türkiye Rekoru kırdı.

2000 doğumlu genç sporcu, katıldığı şampiyonalarda yıldız ve genç kategorilerinde üst üste 11. kez Türkiye Şampiyonu olmayı başardı. 
Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkanımız M. Abdülkadir Uslu, "Bu çocuklar ülkemizin kıymetli çocukları, geleceğimiz. Biz geleceğimize sahip çıkıyoruz. Başarılı sporcumuzun her zaman yanındayız. Başarılarının devamını diliyorum.” dedi.
Denizli OSB Bölge Müdürümüz Ahmet Taş ise, ”Ülkemizde nice Naimler yetişecek. Mehmet AVCIL’da bu yeteneğe sahip bir sporcu. Ülkemizi, Bayrağımızı en iyi şekilde yurt dışında da temsil etmesini temenni ediyorum. Önümüzdeki süreçte daha büyük başarılara imza atılması için sporcumuza sponsorluk desteğimiz devam edecektir.” dedi.

Sporcunun 14-21 Mart tarihlerinde Romanya Bükreş’te gerçekleşecek Dünya Gençler Halter Şampiyonası aday kadrosuna davet edilmesi bekleniyor.