Süper Lig Kazananı Gamateks Tekstil Oldu

Süper Lig Kazananı Gamateks Tekstil Oldu

       Süper ligde 12 takımla tek devre lig usulüne göre her takım bir kere birbirleriyle yarıştı. Yapılan maçlarda takımlar sıralamada ilk 4 takım içinde kalabilmek için mücadele ettiler. İlk dört takımın play off oynayacağı turnuvada Gamateks Tekstil, Deniz Tekstil, Uğurlu Oto Cam, Gökhan Tekstil dörtlüsü olmuştur.

Gamateks Tekstil - Deniz Tekstil Final Maçının Galibi GAMATEKS TEKSTİL

       Kendi aralarında yaptıkları maçları kazanan Deniz Tekstil ve Gamateks Tekstil takımları şampiyon olabilmek için 4 Aralık Salı günü karşı karşıya geldiler. Yoğun sağanak yağış altında oynanan ve sporseverlerin yoğun ilgi göstererek tribünleri doldurduğu turnuva bitiminde gülen taraf Gamateks Tekstil oldu. Final maçına yakışır bir şekilde centilmen ve dostça bir mücadele sergileyen iki takım seyircilerin takdirini kazandı. Gamateks Tekstil takımı rakibini 5-1 yenerek üstünlüğünü kabul ettirdi.
       Geçen yılın şampiyonu ve bu yıl ilk kez yapılan süper kupanın galibi Gamateks Tekstil beklentileri bozmayarak tekrardan süper lig şampiyonu olmuştur. Gamateks Tekstil yöneticisi Ali Dercan, “Çok iyi bir sezon geçirdik. Yaptığımız maçların hiç birini kaybetmedik. Turnuvada çok iyi olan takımlar var ama bizim avantajımız stresli maçlarla başa çıkabilmemiz. Zor maçlarda sporcularım çok rahat top oynayabiliyorlar ve fırsatları değerlendirip sonuca gidebiliyorlar. Yapılan maçlarda zorlandığım zamanlar oldu ama tecrübe ve kazanma hırsı bizim şampiyon olmamızı sağladı. Turnuva boyunca desteklerini bizden esirgemeyen Gamateks Yönetim Kurulu’na, firma çalışanlarına, OSB Yönetim Kurulu’na ve sporcularıma çok teşekkür ediyorum.” dedi
       Süper Lig’in 3. lük 4. Lük müsabakası Uğurlu Oto Cam takımı ile Gökhan Tekstil takımı arasında oldu. Uğurlu Oto Cam takımı rakibi Gökhan Tekstil’i 5 - 1 mağlup ederek ligi 3. olarak tamamladı.
       Bu sezon süper ligin en centilmen takımı Bereket Enerji oldu. Gol kralı ise 36 gol atan Gamateks tekstil takımından Serdar Oral oldu.
       Düşme potasında son sırada bitiren takım diret olarak ligden düşmüştür. Lig puan sıralamasında 8. 9. 10. 11. bitiren takımlar kendi aralarında Play Out oynamışlardır. Bu yıl Kaynak Dokuma, Uğurlular Tekstil, Atateks Tekstil takımları ligden düşmüştür.
       Final günü tüm fotoğraflarını fotoğraf galerisinden görebilirsiniz.