Park ve Bahçeler

Ürün Kategorileri

Park ve Bahçeler

2003 yılında oluşturulan Park ve Bahçeler Şefliği'nde bir Ziraat Mühendisi, bir Ziraat Teknisyeni ve altı bahçıvan görev yapmaktadır.

Park ve Bahçeler Şefliği, Bölge içerisindeki tüm yeşil alanların oluşturulması ve periyodik bakımlarının yapılması, mevcut yeşil alanlarda kullanılacak bitkilerin bir kısmının sera ortamında üretilmesi ve dikime hazırlanması, ağaçlandırma çalışmalarının yapılması, bölge içerisindeki yeşil alanların ilaçlanması ve sivrisinek, karasinek v.b. haşerelere karşı ilaçlama görevlerini yürütmektedir.
 
Park ve Bahçeler Şefliği tarafından yapılan açık ve kapalı alan ilaçlamaları Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) onayladığı ekipman ve ilaçlar ile çevre ve halk sağlığı alanında haşerelere karşı mücadele konusunda Sağlık Bakanlığı tarafından verilen YETKİ BELGESİ'ne sahip Ziraat Mühendisimiz kontrolünde birimde görevli personel tarafından yapılmaktadır.

Park ve Bahçeler Şefliği bünyesinde 300 m² alana sahip bir sera kurulmuştur. Seramızda mevsimlik çiçek ve çok yıllık süs bitkileri üretimi yapılmaktadır.

 OSB ÜYESİ FİRMALARA, ÜRETİLEN ÇİÇEK VE BİTKİLERİN SATIŞI MALİYET BEDELİ KARŞILIĞINDA YAPILMAKTADIR.

Park ve Bahçeler Şefliği bünyesinde kullanılan 1 adet traktör, 1 adet kamyonet, 1 adet sulama tankeri ile 4 adet tırpan makinesi, 5 adet çim biçme makinesi, 1 adet çim biçme traktörü, 1 adet çim havalandırma makinesi, 1 adet motorlu çit budama testeresi, 1 adet ağaç bıçkı motoru ve 1 adet çapalama makinesi ile yeşil alanların oluşturulması ve korunması sağlanmaktadır.

1 adet üç başlıklı ULV makinesi ve 1 adet sıcak sisleme cihazı ile haşerelere karşı mücadele edilmektedir.