Problem Çözme Teknikleri Eğitimi

Product Categories
Problem Çözme Teknikleri Eğitimi

EĞİTİMİN AMACI
Problemin varlığının anlaşılması, problemleri sistematik olarak çözme kültürünü kazandırmak, ekip olarak problem üzerinde düşünme ve çözüm yolları arama, yaratıcı düşünce kavramını geliştirme yöntemlerinin paylaşıldığı bir eğitim.
EĞİTİMİN ÖZELLİĞİ
Söz konusu eğitimimiz, bilgi vermenin yanı sıra bir kişisel gelişim eğitimi olup, katılımcılarda konuya ilişkin temel davranış kalıplarının idrak edilmesini ve uygulamaya sokulmasını amaçlar. Eğitimde katılımcıların kafalarındaki soru işaretlerini ve şüphelerini eğitim esnasında tartışma konusu yaparak Etkileşimli (Diyalektik) Eğitim Yöntemi uygulanmasıdır. Böylece eğitimimiz; açık bir iletişime, detaylı bir öğrenmeye ve kalıcı bir davranış değişikliğine sebep olmaktadır.
EĞİTİMİN İÇERİĞİ
Problem Nedir,
Problem Türleri,
Kalite Çemberleri,
Beyin Fırtınası
Neden Sonuç Analizi
KATILIMCI PROFİLİ
Her kademeden yöneticiler, yönetici adayları, Kendini yönetmek isteyen çalışanlar
EĞİTİM SAATİ – SÜRESİ
Eğitim Saati   : 09.30-12:30 / yemek arası / 13:30-16:30
Eğitim Süresi : 2 gün – Toplam 12 Saat

EĞİTMEN HAKKINDA:
Teyfik Bıyıklı, 1987 yılında Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Ankara’da göreve başladı. 1991 yılının Aralık ayında TSE İzmir Bölge Müdürlüğü’ne tayin oldu. TSE İzmir Bölge Müdürlüğü'nde Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu olarak görevini sürdürürken aynı zamanda Yönetim Sistemleri konusunda Baş Tetkikçi ve Eğitimci olarak çalışmalarına devam etti. 13.07.2018 tarihinde TSE Ege Bölge Koordinatörlüğünden emekli oldu. 24.07.2018 tarihinde ELZEM Akademi Eğitim, Danışmanlık Ticaret Limited Şirketi’ni kurdu.
Halen kişisel gelişim, yönetim sistemleri ve toplam kalite konularında eğitimler ve danışmanlık çalışmalarını sürdürmektedir.