Shamrock Tekstil Çalışanlarına Yangın Eğitimi

Shamrock Tekstil Çalışanlarına Yangın Eğitimi

Release Date : 04.11.2013 09:48

“Yangınla Mücadele” eğitimi Bölge Müdürlüğümüz Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
11 Temmuz 2012 Çarşamba günü, Shamrock Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından personeline yönelik gerçekleştirilen “Yangınla Mücadele” eğitimi Bölge Müdürlüğümüz Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. 

Shamrock Tekstil İnsan Kaynakları Müdürü Özkan Bosun, kendi fabrikalarında meydana gelen küçük çaplı yangınlarda ilk müdahale konusunda özverili çalışmalarından ötürü personellerinden Mustafa Sayman, İsmail Akman ve İdris Akpınar’a birer plaket sundu. Aynı zamanda DOSBM İtfaiye Müdürü Hakan Demir’e de, OSB İtfaiyesi olarak yangınlara karşı almış oldukları tedbirler ve duyarlılıkları için teşekkür plaketi verildi. 

Özkan Bosun yaptığı konuşmasında yangının önemine değinerek “Fabrikalarında kendisi ile birlikte toplam 4 kişinin İş Güvenliği Uzmanı olduğunu ve bu konuya aşırı hassasiyet gösterdiklerini belirttikten sonra, “Bu tür eğitimleri Shamrock Tekstil olarak sık sık tekrarlayacağız.” dedi. 

Daha sonra DOSBM İtfaiye Müdürü Hakan Demir tarafından Shamrock Tekstil personeline verilen eğitimde, yanma çeşitleri, yangın yeri tehlikeleri, yangının evreleri, yanma türleri ve insan sağlığına etkileri, yangın söndürme malzemeleri, yangın söndürme teknikleri anlatıldı.