DENİZLİ OSB’DE ENFLASYON MUHASEBESİ KONUŞULDU

DENİZLİ OSB’DE ENFLASYON MUHASEBESİ KONUŞULDU

Yayınlama Tarihi : 17.04.2024 16:38

 Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve Nazalı Grup işbirliğinde muhasebe ve finans birimlerinde görev yapan personellere yönelik “Enflasyon Muhasebesinde Özellikli Konular” başlıklı seminer düzenlendi.

 Bölge firmalarının yararına olan pek çok alanda çeşitli seminerlere imza atan Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü bu kez de Nazalı Grup işbirliğinde muhasebe ve finans birimlerinde görev yapan personellere yönelik “Enflasyon Muhasebesinde Özellikli Konular” başlıklı seminere ev sahipliği yaptı. Denizli OSB Konferans Salonu’nda gerçekleşen seminerde Nazalı Vergi Direktörü Yeminli Mali Müşavir Semra Ersoy ve Nazalı Vergi Ortağı Ömer Emen konuşmacı olarak yer aldı. Katılımcılar semineri ilgiyle takip ederken merak ettikleri soruları sorma imkânı da buldu.

 “ENFLASYON MUHASEBESİ ŞU ANDA ÇOK GÜNDEMDE”

 Düzenlenen seminer hakkında bilgi veren Nazalı Vergi Direktörü Yeminli Mali Müşavir Semra Ersoy; “Enflasyon muhasebesi şu anda çok gündemde. Büyük küçük tüm firmaları ilgilendiren çok önemli bir konu. Oldukça teknik ve karışık bir konu. Nisan ayı sonu itibariyle bilançolar enflasyon düzenlemesine tabii tutulmuş haliyle de devredilecek. Muhasebe ve finans yöneticilerini ne yapmaları gerektiği hakkında bilgilendirmek için bu semineri düzenledik. Kendi görüşlerimizi, Bakanlığın bu konudaki görüşlerini, piyasada dolanan söylentileri de ele alıp paylaşacağız” dedi.

“6-7 AYDIR PİYASADA OLUŞAN TEREDDÜTLÜ KONULARI ELE ALACAĞIZ”

 Piyasada enflasyon muhasebesi ile ilgili çok fazla tereddüt edilen konu olduğunu vurgulayan Nazalı Vergi Ortağı Ömer Emen; “Yaklaşık 3 yıldır gündemimizi meşgul eden vergi ve enflasyon muhasebesi konusunu düzenlediğimiz seminerde ele alacağız. Bizler enflasyon muhasebesinin nasıl yapılacağından ziyade yaklaşık 6-7 aydır piyasada oluşan tereddütlü konuları ele alıp hap bilgi şeklinde katılımcıları bilgilendirmeyi amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

“SANAYİCİLERİMİZE FAYDA SAĞLAYACAK ETKİNLİKLERE EV SAHİPLİĞİ YAPIYORUZ”

 Sanayicilere katkı sunacak her türlü etkinliğe ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını dile getiren Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkanı M. Abdülkadir Uslu; “Denizli OSB Yönetim Kurulu olarak bölgemizde hizmet veren sanayicilerimize fayda sağlayacak, gündemde olan ve personellerin gelişimine katkı sunacak pek çok etkinliğe ev sahipliği yapıyoruz. Düzenlediğimiz etkinliklere ilgi gösteren, katılım sağlayan herkese teşekkür ederiz” dedi.