DENİZLİ OSB, 'GELECEĞİN MESLEKLERİ VE ENDÜSTRİ 4.0 SEMİNERİ'NE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

DENİZLİ OSB, 'GELECEĞİN MESLEKLERİ VE ENDÜSTRİ 4.0 SEMİNERİ'NE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Yayınlama Tarihi : 14.06.2024 13:54


Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve Denizli Ticaret Odası ortaklığında, İŞKUR, GESİFED ve Denizli ABİGEM iş birliğinde yürütülmekte olan "Geleceğin İnsana Yakışır İşlerinin Denizli'de Nitelikli Kadın ve Erkek İşgücü için Teşvik Edilmesi" projesi kapsamında ''Geleceğin Meslekleri ve Endüstri 4.0 Semineri'' gerçekleştirildi.

Geleceğe katkı sunacak birçok projenin öncülüğünü yapan ve bu kapsamda önemli adımlar atan Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Denizli Ticaret Odası ile birlikte "Geleceğin İnsana Yakışır İşlerinin Denizli'de Nitelikli Kadın ve Erkek İşgücü için Teşvik Edilmesi" projesini sürdürüyor. İŞKUR, GESİFED ve Denizli ABİGEM iş birliğinde yürütülmekte olan proje kapsamında, Denizli OSB Müdürlüğü Konferans Salonu’nda ''Geleceğin Meslekleri ve Endüstri 4.0 Semineri'' gerçekleştirildi.

Seminere, Denizli Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sefa Gökalp, Denizli OSB Bölge Müdürü Ahmet Taş, kurum ve kuruluş temsilcileri ile sanayiciler katıldı. 

“PAMUKKALE TEKNOKENT OLARAK BİZ DE BİR PAYDAŞIZ”

Düzenlenen seminerde konuşmacı olarak yer alan PAÜ Teknokent Genel Müdürü, Teknoloji Fakültesi Dekanı-Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Ovalı; “Avrupa Birliği projesi olan "Geleceğin İnsana Yakışır İşlerinin Denizli'de Nitelikli Kadın ve Erkek İşgücü için Teşvik Edilmesi" projesi kapsamında Pamukkale Teknokent olarak biz de bir paydaşız. Burada özellikle Endüstri 4.0 ve geleceğin meslekleri üzerine bir seminer gerçekleştireceğiz. İkili diyaloglarla Denizli’nin, geleceğin meslekleri hakkındaki birikimlerini ve düşüncelerini öğrenmek, Endüstri 4.0 hakkındaki farkındalık ve fikirlerini konuşmak asıl amacımız” dedi.

“AMACIMIZ; KENTİMİZDE ENDÜSTRİ 4.0 YOL HARİTASINI HAZIRLAMAK”

Denizli Ticaret Odası Proje Koordinatörü Sıdıka Arıkan ise projenin amacından bahsederek; “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın İnsan Kaynakları Gelişimi Operasyonel Programı kapsamında yürütülen Avrupa Birliği destekli bir proje. Amacımız; kentimizde geleceğe yönelik Endüstri 4.0 yol haritasını hazırlamak. Bu kapsamda seminerimizi gerçekleştiriyoruz. Katılımcı firmalarımızda bu konuda istişarelerde bulunacağız” ifadelerini kullandı.

Seminerde sunumların ardından sor-cevap bölümüne geçildi. Katılımlar merak ettikleri sorulara yanıt bulurken, seminer sonunda hatıra fotoğrafı çektirildi.