DENİZLİ OSB “ÖRME TEKNOLOJİSİ VE KUMAŞ HATALARI” SEMİNERİNE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

DENİZLİ OSB “ÖRME TEKNOLOJİSİ VE KUMAŞ HATALARI” SEMİNERİNE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Yayınlama Tarihi : 19.04.2024 15:59

Denizli Organize Sanayi Bölgesi, Tekstil Mühendisleri Odası Denizli Şubesi ve Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tekstil Mühendisliği işbirliğinde, Denizli OSB Konferans Salonu’nda  “Örme Teknolojisi ve Kumaş Hataları” konulu seminer gerçekleştirildi.

Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, tekstilin başkenti Denizli’de sektör paydaşları, sanayiciler ve personellerine yönelik önemli bir seminere ev sahipliği yaptı. Tekstil Mühendisleri Odası Denizli Şubesi ve Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tekstil Mühendisliği işbirliğinde, Denizli OSB Konferans Salonu’nda  “Örme Teknolojisi ve Kumaş Hataları” konulu seminer gerçekleştirildi.

Seminerde Groz Beckert Yuvarlak Örgü Satış Müdürü Mehmet Erdem Aktenk, Groz Beckert Yuvarlak Örgü Teknik Müdürü Atılım Kasapçopur ve Groz Beckert Çorap- Triko ve Raşel Örgü Teknik Müdürü Muhittin Kaya konuşmacı olarak yer alırken; seminerin moderatörlüğünü PAÜ Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği Öğretim Üyesi Dr. Ali Serkan Soydan gerçekleştirdi. Yoğun katılımın olduğu seminerde katılımcılara bilgi ve deneyimlerini aktaran konuşmacılar merak edilen soruları da yanıtladı.

“KUMAŞ KUSURLARI VE ÇÖZÜM YOLLARINI ANLATACAĞIZ”

Seminer hakkında bilgiler veren Groz Beckert Çorap- Triko ve Raşel Örgü Teknik Müdürü Muhittin Kaya; “Özellikle çorap bölümünde ve makinedeki verimliliği anlatmaya çalışacağız. Buna bağlı etkenleri ve çözüm yollarını paylaşacağız. Groz Beckert’in katkısını anlatacağız. Türko makinalarda farklı 2 tip iğneyi aktaracağız. Çözgülü örgü ile ilgili teknik bilgiler vereceğiz. Tüm örgü grupları için kumaş kusurları ve bu kusurların giderilmesindeki çözümleri katılımcılarımızla irdeleyeceğiz” dedi.

“KATILIMCILARIMIZIN AKLINDAKİ SORU İŞARETLERİNİ GİDERECEĞİZ”

Groz Beckert Yuvarlak Örgü Teknik Müdürü Atılım Kasapçopur ise şunları söyledi: “Bizler bugünkü seminerimizde katılımcılarımızı pek çok başlıkta bilgilendirmek ve akıllardaki soru işaretlerini yanıtlamak için buradayız. Yuvarlak örgü teknolojisi ve bu teknolojinin anahtar noktaları, çalışma esnasında örgü maliyetlerinin nasıl azaltılacağı hakkında bilgilerimizi aktaracağız.”

“EV SAHİPLİĞİ İÇİN DENİZLİ OSB YÖNETİMİNE TEŞEKKÜR EDERİZ”

Denizli’nin tekstil alanında önemli bir şehir olduğunu vurgulayan Groz Beckert Yuvarlak Örgü Satış Müdürü Mehmet Erdem Aktenk; “2015 yılından bu yana Türkiye’de mevcut olan satış organizasyonumuzda faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Denizli’de tekstil sektöründeki paydaşlarımızla birlikte olabilmek, onlara firmamızın son teknolojilerini sunabilmek ve ortak mesleki bir dil oluşturabilmek adına çok güzel bir fırsat oldu. Bizleri burada ağırlayanlara, ev sahipliği için Denizli OSB Yönetimine çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

“SEKTÖR PAYDAŞLARIMIZ UZMAN İSİMLERİN BİLGİLERİNDEN FAYDALANMALI”

Etkinliğin moderatörlüğünü yapan PAÜ Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği Öğretim Üyesi Dr. Ali Serkan Soydan; “Etkinliğimizi Tekstil Mühendisleri Odası Denizli Şubesi ile ortaklaşa düzenledik. Ev sahipliğimizi yapan Denizli OSB Yönetim Kurulumuza çok teşekkür ederiz. Denizli’deki meslektaşlarımız, sanayicilerimiz ve personelleriyle bir araya gelerek alanında uzman isimlerin bilgi ve deneyimlerin faydalanmalarını sağlamak amacıyla buradayız. Özellikle Denizli ağırlıklı olmak üzere yuvarlak örme, çorap makineleri, raşel ve düz örme makineleri ile ilgili bilgilendirme yapmak istedik. Makine teknolojileri hakkında kısa bir bilgilendirme yapıp, kumaş hataları hakkında sebep ve sonuçları ele alacağız. Umarım herkes için faydalı bir seminer olur” ifadelerine yer verdi.

“DÜZENLEDİĞİMİZ ETKİNLİKLERE HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEĞİZ”

Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkanı M. Abdülkadir Uslu ise bölge müdürlüğü olarak ev sahipliği yaptıkları etkinliklere katılım sağlayan herkese teşekkür ederek; “Denizli’deki sivil toplum kuruluşlarımız ve Pamukkale Üniversitesi ile işbirliğinde pek çok etkinliğe imza atıyoruz. Sanayicilerimize yarar sağlayacak, kentimizin gelişiminde taş üstüne bir taş daha koyacak her türlü eğitim, seminer, panel vb. etkinliklerde yer almak ve ev sahipliği yapmak bizim için bir mutluluktur. Düzenlediğimiz etkinliklere hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.