DENİZLİ OSB SANAYİCİLERİ KOSGEB'LE BULUŞTU

DENİZLİ OSB SANAYİCİLERİ KOSGEB'LE BULUŞTU

Yayınlama Tarihi : 10.06.2022 13:48

Bölge Müdürlüğümüz ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen "Yeşil Dönüşüm Destek Programı ve AR-GE, ÜR-GE VE İNOVASYON DESTEK PROGRAMI 2022 – 01 Proje Teklif Çağrısı" bilgilendirme semineri Bölge Müdürlüğümüz Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.  
KOSGEB Denizli İl Müdürü Aziz Acar, Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürü Ahmet Taş, sanayiciler ve yetkililerin katıldığı konferansa ilgi ve katılım yoğundu.
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızca uygulanmakta olan 2023 Sanayi ve Teknoloji Stratejisinin “Dijital Dönüşüm ve Sanayi Hamlesi” bileşeni altında; yeşil üretim yaklaşımının sanayi politikaları ve uygulamalarında belirleyiciliğinin artırılacağının belirtildiği konferansta;  Sanayi üretiminin çevreye etkilerini azaltmak amacıyla, işletmelerin teknoloji yoğunluklu modernizasyonunun ve temiz üretime dayalı yeni yatırımların desteklenmeye devam edileceği vurgulandı. Bu çağrı kapsamında, ülkemizin karbon emisyonunun azaltılması ve 2050 yılında sıfır karbon hedefine katkı sağlamak amacıyla karbon emisyonunun azaltılmasına yönelik Ar-Ge ve İnovasyon ile Ür-Ge projelerinin desteklenmesinin amaçlandığı ifade edildi.
Katılımcılara konuyla ilgili yöneticiler tarafından sunumların yapıldığı konferansta: Yeşil Dönüşüm Destek Programı, Verimliliği Artırıcı Destek Süreci konuları başta olmak üzere detaylı bilgi aktarımı gerçekleştirildi. Konuyla ilgili sunumun ardından soru cevap şeklinde ilerleyen konferansta Destek Şartları ve Miktarları da dâhil olmak üzere akla gelen tüm sorulara cevap olabilecek şekilde katılımcılar konuyla ilgili aydınlatıldı.