Mesleki Eğitim Merkezi

Ürün Kategorileri

Mesleki Eğitim Merkezi

2017 yılında kurulan Denizli Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri Vakfı (DOSAV) , 2020 yılında Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından tahsis edilen 4200 m²’lik bir alanda DOSAV desteğiyle Mesleki Eğitimlere başlamıştır.
Ülkemizin nitelikli iş gücü ihtiyacı ile kişilerin meslek seçimi, sevecekleri işi öğrenmeleri, yeteneklerinin ortaya çıkarılması ve eğitim sistemi ile çalışma sistemi arasında bir köprü oluşturulabilmesi son derece önemlidir. Mesleki eğitim merkezleri kişilere bu konularda yardımcı olabilmek için çalışmaktadır.   
Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’nün yürütücüsü olduğu Dostem Mesleki Eğitim Merkezi’nin kuruluş amacı bireylere sevdikleri meslek üzerinden nitelik kazandırmak, özel sektörün mesleki eğitime ilgisini artırmak, mesleki eğitim içeriklerinin geliştirilerek bireylere katkı sağlamak ile beraber iş gücünün arttırılması amaçlanmaktadır.   
Dostem Mesleki Eğitim Merkezi sanayide aranılır, yüksek vasıflı, birlikte çalışma alışkanlığı kazanmış, toplumsal sorumluluk sahibi, düşünce yeteneği gelişmiş ve özgüven sahibi teknik elemanlar yetiştirmekte ve mesleki eğitim felsefesine uygun programlar sunmaktadır.
Merkez içerisinde, mesleki eğitim atölyeleri, laboratuvarlar ve idari birimler bulunmaktadır. Çeşitlik meslek alanlarında kalifiye eleman sıkıntısı yaşayan işletmeler, hayat boyu öğrenme kavramını destekler nitelikte bireysel niteliklerini geliştirmek ve istihdam edilebilirliklerini artırmak isteyen kişiler, mevcut çalışma alanlarından memnun olmayıp farklı mesleklerde kendilerini geliştirerek daha fazla gelir elde etmek isteyen kişiler eğitim alabilmektedir.
Dostem Mesleki Eğitim Merkezi, faaliyetlerinin yanı sıra önümüzdeki dönemlerde “Sınav ve Belgelendirme Merkezi” olarak da hizmet verecektir.

Tesisler